Is vegan eten duur? 7 bespaar tips

vegan eten duur

Sinds ik veganistisch ben gaan eten krijg ik vaak de vraag of het niet veel duurder is. En die vraag snap ik wel, ik was er namelijk voordat ik we vegan gingen eten ook best wel bang voor dat het veel duurder zou zijn. In dit artikel leg ik uit of vegan eten nu echt duurder is, en geef ik 7 bespaar tips.

Er is van bijna alles wel een vegan variant te vinden. Er zijn vegan kazen, kokosyoghurt, haver- amandel- soja- hazelnoot- melk (en ga zo maar door) en het vleesvervangers-schap in de supermarkt blijft maar groeien. Super handig natuurlijk al die vervangers, maar goedkoop is het niet. Wanneer je overstapt naar een plantaardig dieet en je wilt graag alle producten die je gewend bent te kopen 1 op 1 vervangen, staat er een aardig prijskaartje tegenover. En dat kan best wel afschrikken, maar geloof me, dat is nergens voor nodig!

1. De markt

Wanneer je veel groenten op de markt koopt valt er een hoop te besparen. Dit is voor mij echt de holy grail in budget-boodschappen doen. Wij eten veel groenten en fruit en het scheelt ons meer dan de helft dan wanneer we hetzelfde fruit in een supermarkt zouden kopen. Vaak zijn er op de markt extra koopjes, zo kochten wij laatst een tas met mango's voor maar €1! 

2. Aanbiedingen

Oke, een beetje voor de hand liggend misschien maar check vooral regelmatig de aanbiedingen! Je hoeft voor sommige producten nooit de volle prijs te betalen als je bij een goede aanbieding gelijk een voorraadje inslaat. Producten als melkvervangers, vleesvervangers, shampoo of wasmiddel zijn bijna altijd wel ergens in de aanbieding. Dus is jouw favoriete product in de aanbieding? Sla dan vooral groots in! Wil je alle aanbiedingen in een overzicht hebben? Volg dan de blog van Living the Green life. Sanne zet wekelijks alle vegan aanbiedingen voor je op een rijtje van zowel supermarkten als biowinkels. Super handig! 

En nog een kleine aanbiedingstip: activeer je bonuskaart. Albert Heijn kijkt dan wat voor soort producten je koopt en geeft je aan de hand van deze data persoonlijke aanbiedingen in je mailbox. Wij hebben al een aantal keer gratis(!) producten gekregen en korting op ijs, snacks en plantaardige melk. 

3. Make your own

Zelf je basics maken is niet alleen handig voor wanneer je afval wilt verminderen, maar ook wanneer je geld wilt besparen. Zo maak je zelf havermelk voor €0,25, dat is veel goedkoper dan wanneer je 'm voor €2 in de winkel koopt. Producten als pastasaus, granola, hummus en andere smeersels zijn makkelijk zelf te maken en je bespaart hier aardig wat geld mee!

4. Wees creatief

Wees creatief met je maaltijden en denk niet te veel aan vervangers. In plaats van een vegan burger te kopen maak je voor een prikkie zelf een nog lekkerdere burger van bonen of linzen. Spaghetti bolognese veganizen? Neem dan linzen in plaats van tofugehakt, net zo lekker en een stuk minder duur. Of wat dacht je van een salade met zongedroogde tomaten, artisjokharten en/of geroosterde pijnboompitjes? Gegarandeerd dat je feta niet gaat missen!

5. Koop in bulk

Bij producten in bulk kopen is de Turkse supermarkt of toko je vriend. Koop hier je granen, gedroogde bonen en peulvruchten, noten en zaden voor een lagere prijs dan in kleinere verpakkingen in de supermarkt. Het groenten en fruit is in deze winkels vaak ook goedkoper dan in de supermarkt, vooral voor exotisch fruit ben je hier aan het juiste adres.

6. Gooi niets weg

Restjes over? Weggooien is zonde! Niet alleen voor het milieu, maar ook voor je portemonnee. Bewaar restjes avondeten voor de lunch van de volgende dag of in de vriezer voor een later moment. Ook halve paprika, komkommers of kolen zijn een doodzonde als je het mij vraagt. Wanneer je alleen woont of met tweeën is het handig om grotere maaltijden te koken en deze te bewaren voor later. Zo heb je aan het eind van de week geen restanten groenten meer in de kast. 

7. Duik de diepvries in

Oke niet letterlijk dan. In de diepvries vind je vaak goedkopere versies van groenten en fruit dan op de versafdeling. Even een paar voorbeeldjes: 1 kg blauwe bessen uit de diepvries kosten €6,40, koop je ze op de versafdeling dan kosten ze €15,98. Dat is meer dan het dubbele! Ook bij groenten uit de diepvries bespaar je veel geld. Doperwtjes van de versafdeling kosten €2,50 voor 200 gram, voor dezelfde hoeveelheid betaal je omgerekend €0,30 voor diepvries erwtjes. 

Dus, is vegan eten duur?

Nee! Natuurlijk kan je het zo duur maken als je zelf wilt, maar vegan eten hoeft absoluut niet duur(der) te zijn. Wij zijn zelfs minder gaan uitgeven aan boodschappen sinds we veganistisch zijn gaan eten terwijl we nu meer eten dan voorheen en ook meer biologische boodschappen doen. 

Hopelijk heb ik je hiermee kunnen laten zien dat vegan eten niet alleen heel leuk kan zijn, maar ook goedkoop! Heb jij nog bespaartips voor mij, laat het me weten in de reacties. Laat me ook even weten of je meer artikelen over dit onderwerp wilt lezen!

Gerelateerde posts

vegan eten duur
Vegan broodbeleg
vegan eten duur
Makkelijke linzen curry
vegan eten duur
Rode curry kokos soep

Commentaar schrijven

Commentaren: 0